Search

  Books


  All titles New & Upcoming Bestsellers Limited Edition

  Theme

  All themes Architecture & Design Graphic Design & Advertising Art Film Fashion Style, Food and Travel Pop Culture Photography
 • Books
 • Shops
 • News

піонерки сучасності

Дань поваги жінкам школи Баугауз

Відзначаючи сторіччя новаторською Школи Мистецтва та Дизайну, ця книга пропонує читачеві зануритися в історію заснування школи Баугауз з візуальним дослідженням її найбільш недооцінених учасників. У той час як інститут надав жінкам нові можливості у сфері освіти, вони зіткнулися з надмірними очікуваннями зі сторони сім'ї, неоднозначним ставленням викладачів та адміністрації, застарілими соціальними угодами та, зрештою, із політичними репресіями з боку нацистського режиму.

Безпрецедентне у сучасній літературі, видання Bauhausmädels розповідає історії 87 жінок - художниць та дизайнерів, багато з яких опубліковані вперше. Нещодавні архівні відкриття відроджують біографії більш відомих талантів. У 1920-х роках звання «дівчина Баугаузу» виражало мовчазне захоплення молодими жінками, які сміливо уникали традиційних гендерних ролей, щоб побудувати нове, творче майбутнє. До них відносяться Маріанна Брандт, перша жінка, яка буде прийнята у програму металообробки Баугаузу, чий дизайн донині використовує майстерня Алессі; Гертруда Арндт, викладач якою відмовив її вивчати архітектуру, і замість цього її талант засяяв у фотографії та дизайні килимів; Люсія Мохой, яка зробила знакові знімки будівлі Баугауз, але витратила залишок свого життя, намагаючись повернути свої негативи, що залишилися у військовому Берліні, та які потім Вальтер Гропіус не хотів їй повертати, а використовував у рекламі та виставках, присвячених Баугаузу. Більш того, цей збірник нагадує нам про інших жінок-художниць, чиї імена, майже забуті, також символізують піонерів гендерної рівності, які відмовляються слідувати второваним шляхом, на якому наполягали їх сім'ї.

Завдяки майже 400 портретним фотографіям, зробленим в період з 1919 по 1933 роки, Баугаузмедельс створює візуальне враження про жінок-художниць, які відвідували найбільш прогресивну художню школу 20-го століття та, які йдучи звідти, часто міняли світ мистецтва, архітектури, дизайну та навіть політики. Біографічні дані проливають світло на індивідуальну боротьбу кожної художниці, наполегливість перед обличчям незгод та неймовірні досягнення. У цьому великому родинному альбомі ми виявляємо групу унікальних першопрохідців, чия спадщина проклала шлях для жінок-художниць після них.

«Дівчина з Баугаузу знає, чого вона хоче, і зробить це де завгодно».
- Die Woche, 1930


Bauhausmädels. A Tribute to Pioneering Women Artists
Patrick Rossler
Тверда обкладинка, текстиль, 17 x 24 см, 480 сторінок
Languages: англійська, німецька, французька
ISBN 978-3-8365-6353-6
Bauhausmädels. A Tribute to Pioneering Women Artists
₴ 1450
Out of stock