Search

  Books


  All titles New & Upcoming Bestsellers Limited Edition

  Theme

  All themes Architecture & Design Graphic Design & Advertising Art Film Fashion Style, Food and Travel Pop Culture Photography
 • Books
 • Shops
 • News

між раєм та пеклом

Ієронім Босх

Ієронім Босх (близько 1450-1516) - нідерландський художник, один з найбільших майстрів Північного Відродження, вважається одним з найзагадковіших художників в історії західного мистецтва.

Мистецтво Босха завжди мало величезну притягальну силу. Колись вважалося, що «чортівня» на картинах Босха покликана всього лише забавляти глядачів, лоскотати їм нерви, подібно до тих гротескних фігур, які майстри італійського Відродження вплітали у свої орнаменти.

Сучасні вчені прийшли до висновку, що у творчості Босха укладений куди глибший сенс, та зробили безліч спроб пояснити його значення, знайти його витоки, дати йому тлумачення. Одні вважають Босха кимось на кшталт сюрреаліста XV століття, який вилучав свої небачені образи з глибин підсвідомості, та, називаючи його ім'я, незмінно згадують Сальвадора Далі. Інші вважають, що мистецтво Босха відображає середньовічні «езотеричні дисципліни» - алхімію, астрологію, чорну магію. Треті намагаються пов'язати художника з різними релігійними єресями, що існували у ту епоху.

Його техніка називається "а ля прима". Це метод олійного живопису, при якому перші мазки створюють остаточну фактуру. Босх - нетиповий художник у панорамі нідерландської живопису та єдиний у своєму роді в європейському живописі XV століття. Вражаючі по винахідливості форми та фігури, що відхиляються від норми, жахливі та парадоксальні, народжені вільною, виключно багатою уявою, що відображає фантазію сучасних Босху північноєвропейських народних оповідань.


Bosch
Walter Bosing
Тверда обкладинка, 21 x 26 см, 96 сторінок
Languages: English
ISBN 978-3-8365-5986-7
Bosch
₴ 630
Out of stock