Фредерік Шобен. СССР
Дивні та прекрасні будівлі останніх десятилітть Радянського Союза.
Фотограф Фредерік Фредерік Шобен досліджує 90 споруд розташованих в 14 колишніх радянських республіках, кожна з яких є втіленням того, що він називає четвертим віком радянської архітектури.
Його поетичні знімки пробуджують несподіване відродження уяви, раніше непомічене архітектурне породження, яке відбувалося з 1970 по 1990 р. Всупереч 1920–1950-м рокам тут не виникає жодна «школа», не виростає ни одна тенденція. Ці будівлі являють собою хаотичний імпульс викликаний занепадом системи. Різноманітність цієї архітектури оголосила про кінець СРСР.
Використовуючи колапсуючу монолітну конструкцію, дірками в розширюваній мережі, архітектори пішли далеко за межі модернізму, повернувшись до коріння або вільно впроваджуючи інновації. Деякі зі сміливих завершували проекти, про які мріяли б конструктивісти (санаторій «Дружба», Ялта), інші висловлювали свою уяву експресіоністично (Палац весіль, Тбілісі). Літній табір, натхненний ескізами прототипу місячної бази, претендує на вплив супрематизму (молодіжний табір Прометея, Богатир). Потім з’являється “розмовна архітектура”, поширена в останні роки існування СРСР: крематорій, прикрашений бетонним полум’ям (Крематорій, Київ), технологічний інститут з літаючою тарілкою, що розбився на даху (Інститут наукових досліджень, Київ), політичний центр дивиться на вас, як на Великого Брата (Будинок Рад, Калінінград). Цей паззл стилів свідчить про всі ідеологічні мрії того періоду, від одержимості космосом до відродження ідентичності. Він також описує географію СРСР, показуючи, як місцеві впливи зробили свої екзотичні повороти до того, як країна була покінчена.
Книга Фредеріка Шобена Cosmic Communist Constructions Photographed була вибрана найкращою книгою року по архітектурі в 2010 році на фестивалі International Artbook and Film Festival в Періньяні, Франція (Festival International du Livre d’Art & du Film Perpignan).
Автор та фотограф
Фредерік Шобен протягом двадцяти років був головним редактором французького журналу про стиль життя Citizen K. З 2000 року він регулярно виставляв роботи, що поєднують текст та фотографію. Його дослідження для колекції CCCP проводилися з 2003 по 2010 рік і були опубліковані в 2011 році. Протягом останніх п’яти років він присвячував себе проекту Stone Age, який нещодавно вийшов в видавництві TASCHEN. В 2011 році Фредерік разом з Резидентом презентував цю книжку на Книжковому Арсеналі, також давав лекцію по зникаючі радянські архітектурі.