Search

  Books


  All titles New & Upcoming Bestsellers Limited Edition

  Theme

  All themes Architecture & Design Graphic Design & Advertising Art Film Fashion Style, Food and Travel Pop Culture Photography
 • Books
 • Shops
 • News

Брутальная красота

Обраний архітектурною книгою року Міжнародним фестивалем художніх книжок та фільмів у Перпіньяні (Франція). Космічна побудова комуністичних споруд Фредеріка Шоба досліджує 90 будівель у 14 колишніх радянських республіках. Кожна з цих споруд виражає те, що Чаубін вважає четвертим століттям радянської архітектури, невідомим зростанням, що відбувалося з 1970 по 1990 рік.

На відміну від 1920-х та 1950-х років, тут не виникає жодної "школи" чи основної тенденції. Ці будівлі представляють хаотичний імпульс, викликаний системою, що розкладається. Скориставшись руйнуючою монолітною структурою, архітектори вийшли далеко за рамки модернізму, повернувшись до коренів або вільно впроваджуючи інновації.

Деякі з зухвалих виконували проекти, про які б мріяли конструктивісти (санаторій "Дружба", Ялта), інші висловили свою уяву експресіоністично (Палац весіль, Тбілісі). Літній табір, натхненний ескізами прототипу місячної бази, претендує на супрематичний вплив (молодіжний табір Прометей, Богатир).

Потім з’являється «мовна архітектура», широко поширена в останні роки СРСР: крематорій, прикрашений бетонним полум’ям (Крематорій, Київ), технологічний інститут з літаючою тарілкою розбився на даху (Інститут наукових досліджень, Київ), центр, який спостерігає за тобою, як за Великим братом (Будинок Рад, Калінінград). У своїй загадці стилів, своїх дивних стратегій ці будівлі є надзвичайними залишками руйнуючої системи.
У своїй різноманітності та місцевій екзотиці вони свідчать як про величезну географію СРСР, так і про зазіхаючий кінець Радянського Союзу, про діри в розширюваній мережі. У той же час вони увіковічують багато ідеологічних мрій країни та її часу - від одержимості космосом до відродження ідентичності.

Frédéric Chaubin. CCCP
Frederic Chaubin
Твердый переплет, 14 x 19.5 см, 448 страниц
Languages: English, German, French
ISBN 9-783-8365-6505-9
Frédéric Chaubin. CCCP
₴ 745
In stock